Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Zapraszam do Tuchowa na I Międzynarodowy Festiwal Wina TUCHOVINIFEST

Czy można już mówić, że powiat tarnowski to region winiarski? W pewnym sensie już tak. Wprawdzie do Burgundii czy Bordeaux trochę nam jeszcze brakuje, ale nad Białą i Dunajcem powstaje coraz więcej winnic, nasze wina są coraz bardziej znane i chwalone za wyjątkowe walory smakowe, a także przybywa imprez propagujących uprawy winorośli i wina przydomowych winnic.

Kolejna taka impreza odbywać się będzie się w Tuchowie w dniach od 5 do 7 sierpnia. Będzie to I Międzynarodowy Festiwal Wina. Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino. Nie zabraknie też niczego dla żołądka i ducha. W programie zaplanowano degustacje oraz występy artystyczne. Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących, w tym I Międzynarodowy Konkurs Win. Warto podkreślić, że w jury konkursu zasiądzie wielu ekspertów zagranicznych, w tym tak wybitni specjaliści od degustacji i marketingu branży winiarskiej jak np. Zoltan Hegedus z Węgier czy Adrian Hofman z Niemiec.

Wspieram i propaguję winiarstwo, jak również tuchowską imprezę, gdyż uważam, że zakładanie winnic to sposób na zagospodarowanie nieużytków w południowej Polsce, które w większości (tereny górskie) są trudno dostępne dla innej działalności rolnej. To też szansa na dodatkowy dochód dla rolników i przedsiębiorców.

Jeszcze raz w pierwszy weekend sierpnia serdecznie zapraszam do Tuchowa. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia, o godz. 13.00 na tuchowskim rynku.

Michał Wojtkiewicz