Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Teraz czas na połączenie ulicy Tuchowskiej z Krakowską

Zakończył się pierwszy etap budowy „Nowego Tarnowa za torami” – idei, którą mocno propagował od kilku lat poseł Michał Wojtkiewicz. Chodzi o ożywienie zdegradowanych terenów po południowej stronie dworca PKP w Tarnowie.

W miejscu, gdzie jeszcze niedawno były tylko chaszcze, właśnie otwarty i oddany został do użytku pierwszy w Tarnowie trójpoziomowy parking. Pomieści 340 samochodów, 20 rowerów, 10 motocykli i dwa samochody elektryczne.

Urządzono dwie zatoczki – autobusową, która będzie końcowym przystankiem komunikacji miejskiej obsługującej ten rejon miasta oraz zatoczkę, w której będzie można na chwilę zatrzymać się, odwożąc kogoś na dworzec. W ramach inwestycji przebudowano także odcinki dróg – ul. Monopolową, ul. Do Huty oraz ul. Grunwaldzką. Co istotne: na dworzec można się już dostać od strony południowej trasą podziemną, bo kolej przedłużyła tunel pod torami.

Według posła Michała Wojtkiewicza teraz niezwykle istotne jest, aby remont linii kolejowej Rzeszów – Kraków jak najszybciej się zakończył i pociągi szybko oraz punktualnie jeździły (tylko wówczas obecnie zakończona inwestycja tak naprawdę ma sens). Czas też najwyższy, aby powstała nowa droga, łącząca ul. Tuchowską z ul. Krakowską. Wtedy „Nowy Tarnów za torami” stanie się rzeczywiście faktem!