Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Tarnów przestaje tracić, a zaczyna zyskiwać

Przez wiele ostatnich lat, w zasadzie od czasów utraty statusu miasta wojewódzkiego, Tarnów systematycznie był degradowany i w coraz mniejszym stopniu zauważany przez władze centralne. To w połączeniu z kiepskim zarządzaniem i fatalnymi błędami popełnianymi przez lokalne władze miejskie powodowało, że w mieszkańcach wzrastało poczucie beznadziejności, a młodzi ludzie masowo wyjeżdżali do pracy w innych miastach albo w innych krajach.

Dlatego priorytetem dla parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości po ostatnich wyborach parlamentarnych stało się odwrócenie chociaż częściowo niekorzystnych tendencji, bo na politykę i decyzje podejmowane przez prezydenta Tarnowa wpływu nie mamy.

Pierwszym sukcesem było postawienie na nogi Zakładów Mechanicznych. Przedsiębiorstwo to w krótkim czasie stało się kluczowym zakładem zbrojeniowym w Polsce. Produkuje najnowocześniejszy sprzęt dla Sił Zbrojnych, zatrudnia pracowników i pięknie wpisuje się w pejzaż gospodarczy miasta i regionu.

Teraz pracujemy nad tym, aby Tarnów był nie tylko czołowym ośrodkiem w kraju produkującym uzbrojenie, ale także gazowym. Tak jak kiedyś, a nawet jeszcze o wiele istotniejszym. Wszystko jest na dobrej drodze, aby to właśnie w Tarnowie ulokowana została centrala Polskiej Spółki Gazownictwa. Jest już prawie pewne, że stolica naszego regionu będzie gazową stolicą Polski. To efekt naszej wspólnej – jako parlamentarzystów PiS – walki i działań. Pukaliśmy do różnych drzwi, aż w końcu zostaliśmy wpuszczeni.

Tarnów przestaje tracić, a zaczyna zyskiwać.

Michał Wojtkiewicz