Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Święto Niepodległości

Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.” (św. Jan Paweł II)

Historia pokazuje, że wolność bardzo łatwo stracić, a droga do wolności jest usiana krzyżami bohaterów, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

Nigdy nie pozwalajmy, aby ktokolwiek profanował pamięć naszych przodków. Nigdy nie wyrażajmy zgody na kłamstwa i oszustwa oraz fałszowanie historii pod własne — często polityczne — cele. Nie pozwalajmy nigdy nikomu na oszczerstwa i złorzeczenia wobec swojej przeszłości.

Jak łatwo traci się suwerenność, pokazuje historia rozbiorów Polski. Ówczesne elity za złote tabakiery, zegarki, srebrniki, poklepywania po plecach i dostęp do salonów oddawali niepodległość Polski.

Historia się powtarza!!!
Nie dajmy się skłócić!!!
Wszyscy razem świętujmy Dzień Niepodległości.

Szanowni Państwo, wywieśmy przed domem/mieszkaniem flagę, która jest symbolem naszego narodu. Narodu, którego jesteśmy częścią. Nie tłumaczmy się, że nie mamy flagi, że nie ma gdzie powiesić lub inni będą krzywo patrzeć. Pokażmy wszystkim, jaki jest nasz stosunek do flagi, do symbolu naszego państwa.

Jak co roku zapraszam na uroczystość obchodów Święta Niepodległości na Cmentarzu Legionistów w Łowczówku. W tym roku spotykamy się w niedzielę 6 listopada. Będzie grochówka, śpiewy patriotyczne, po raz pierwszy wystawa sprzętu militarnego z Zakładów Mechanicznych w Tarnowie.