Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Spotkanie po udanych wyborach samorządowych

W bistro „Smaczny Kęs” w Zabłędzy odbyło się spotkanie członków oraz sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z terenu gminy Tuchów, w którym uczestniczyli także zaproszeni goście m.in. wicestarosta tarnowski, a także szef struktur PiS w powiecie tarnowskim Jacek Hudyma oraz włodarze sąsiednich gminy – burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak i wójt Pleśnej Józef Knapik.

Podczas spotkania przekazano sobie życzenia noworoczne. Podsumowano ostatnie wybory samorządowe, które były udane dla tuchowskiego PiS. W gminie Tuchów ugrupowanie osiągnęło bardzo dobry wynik w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego i Rady Powiatu Tarnowskiego (uzyskało dwa mandaty na trzy możliwe, radnymi powiatowymi zostali Bogdan Płachno i Grażyna Karaś), PiS zbudował też większość w Radzie Miejskiej w Tuchowie i ma swojego przewodniczącego – Stanisława Obrzuta.
Rozmawiano o nowych wyzwaniach przed tuchowską organizacją PiS, w tym o planowanych działaniach w tuchowskiej gminie na płaszczyźnie samorządowej oraz zbliżających się wyborach do parlamentu europejskiego i krajowego. W tym drugim przypadku kandydatem wspieranym do Sejmu przez lokalny PiS będzie obecny poseł Michał Wojtkiewicz.