Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Rodzina 500 plus

Obiecaliśmy i… zrobiliśmy. W ciągu pierwszych stu dni funkcjonowania rząd PiS zrealizował swój sztandarowy postulat 500+. Polskie rodziny dostaną konkretne wsparcie. 500 złotych co miesiąc na każde drugie i następne dziecko, a w przypadku niskich dochodów – 800 zł na osobę w rodzinie – również na pierwsze dziecko. Jest to realna pomoc dla rodzin i może przyczynić się do tego, że po prostu więcej będzie się rodzić dzieci.Mało kto wierzył, że się uda. A jednak się udało! Konkretne pieniądze trafią do konkretnych osób. Tylko co dziś powiedzą ci, co mówili, że się nie uda. Że to, że tamto…

To był nasz priorytet. Nie oszukujmy się: wielu dziś rodziców nie stać np. na wyposażenie pierwszoklasisty do szkoły. Coraz częściej korzystają z pożyczek krótkoterminowych, a to nie jest rozwiązanie problemu. Ba, takie działania potęgują problem. A dziecko to nie koszt, to inwestycja. Inwestowanie w rodziny to nasza przyszłość.

Zaproponowaliśmy i realizujemy systemowe rozwiązania. Takie, które są wyrazem troski o teraźniejszość i przyszłość naszej wspólnoty. Nie oszukujmy się: musimy się zmierzyć z dramatyczną sytuacją demograficzną i niskim wskaźnikiem dzietności Polaków.

Nie możemy ukrywać, że problemu nie ma, a polskim rodzinom trzeba po prostu pomóc! I jako Prawo i Sprawiedliwość konkretnie pomagamy.

Dla przypomnienia, rząd PO pod przewodnictwem Donalda Tuska w pierwszych stu dniach swoich rządów w 2011 roku, popisał się za wprowadzeniem składki zdrowotnej dla rolników oraz podwyższył składki rentowe dla przedsiębiorców.

Michał Wojtkiewicz