Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Pozwólcie nam pracować!

W poniedziałek, 1 lutego br., odbyła się konferencja prasowa posłów Prawa i Sprawiedliwości Anny Czech, Michała Wojtkiewicza oraz Wiesława Krajewskiego, podczas której przekazano następujący komunikat.

Prawo i Sprawiedliwość wprowadza – zapowiadaną w kampanii wyborczej – dobrą zmianę. Stąd m.in. takie tempo prac nad ustawami w parlamencie, stąd kolejne propozycje zmian usprawniających funkcjonowanie państwa.

Niestety, dobra zmiana, tak oczekiwana przez Polaków, napotyka na olbrzymi, niespotykany dotąd opór ze strony środowisk, które utraciły władzę. Wywoływana jest w społeczeństwie histeria, straszy się Polaków, a niektórzy posuwają się nawet do donoszenia na własny naród do władz europejskich, że dzieje się tu coś strasznego, bo Polacy w demokratycznych wyborach wyrazili taką a nie inną wolę.

Dziwne, że osoby, które dziś protestują przeciwko rzekomemu łamaniu wolności słowa i zasad demokracji, nie protestowały, gdy prezydent Bronisław Komorowski wraz z Platformą Obywatelską „jednym ruchem” wymienił Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, by następnie wymienić prezesów i dyrektorów publicznych mediów. Albo gdy policja i służby wkraczały do tygodnika „Wprost” czy do domu blogera, który prowadził satyryczną stronę internetową, że o fakcie podsłuchiwania dziennikarzy już nie wspomnimy.

Apelujemy do opozycji – uszanujcie wolę Narodu i pozwólcie nam normalnie pracować. PiS w najnowszym spocie, który niedawno został zaprezentowany, zwraca się o nieutrudnianie pracy w naprawie państwa. Wyprodukowane zostały również ulotki, które rozdawane będą również w regionie tarnowskim, w których tłumaczymy Polakom czemu i komu służą podejmowane decyzje. Chcemy dla Was pracować, ale żeby realizować dobrą zmianę potrzebny jest spokój.

Przed nami rozwiązania, które wszystkim pomogą bez względu na wiek i przekonania polityczne. Chyba wszystkim nam zależy, by było lepiej. Dlatego raz jeszcze do naszych przeciwników politycznych mamy jedną prośbę: Pozwólcie nam pracować. Damy radę.