Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Poseł Wojtkiewicz na nartach uczcił pamięć Marii Kaczyńskiej

Poseł Michał Wojtkiewicz wziął udział w IV Memoriale Marii Kaczyńskiej, który w czwartek 18 lutego odbył się w Rabce-Zdroju. Na stoku narciarskim szusował m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, wicepremierem Piotrem Glińskim oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem.

Rozgrywany systematycznie od czterech lat memoriał ma na celu upamiętnienie postaci śp. Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która jako mieszkanka Rabki m.in. w latach 1958–61 uczęszczała do tamtejszej szkoły średniej – Liceum im. Eugeniusza Romera. I tym razem w poszczególnych kategoriach, dostosowanych do wieku uczestników, rywalizowały dzieci oraz młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich. Swoją kategorię – VIP-a mieli też politycy.

Poseł Michał Wojtkiewicz zmierzył się na stoku narciarskim m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, wicepremierem Piotrem Glińskim, ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem oraz wiceministrem sportu Jarosławem Stawiarskim. Obecna była też córka Marii Kaczyńskiej – Marta Kaczyńska.

Narciarska impreza sportowo-rekreacyjna to bardzo dobry pomysł na upamiętnienie Marii Kaczyńskiej, która dzieciństwo i młodość spędziła właśnie w tej malowniczej miejscowości. Pani Prezydentowa kochała góry i lubiła aktywnie spędzać czas. Jak mówiła Marta Kaczyńska, która otworzyła imprezę skierowaną głównie do dzieci i młodzieży na wyciągu Polczakówka, stanowi ona piękny gest w pełni zgodny z ideałami, którymi Maria Kaczyńska kierowała się w swoim życiu, a zwłaszcza działalnością jako Pierwszej Damy. I niekoniecznie chodzi w tych zawodach o wielki wyczyn sportowy, ale sam fakt uczestnictwa — tłumaczy poseł Michał Wojtkiewicz.