Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Obiecał i oszukał

Pięć lat temu Komorowski obiecywał Polakom wiele rzeczy, a dziś widzimy, że były to puste obietnice – mówił poseł Michał Wojtkiewicz podczas konferencji prasowych w Tuchowie i Tarnowie. Parlamentarzystę najbardziej oburza fakt, że obecny kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta zapewniał, że nie będzie przymusu podniesienia wieku emerytalnego, a po wyborach podpisał ustawę która podniosła wiek emerytalny.

Tak samo jest w przypadku dopłat dla rolników. Kiedy w kampanii Komorowski zabiegał o głosy zapewniał, że chce podjąć działania dla zrównania dopłat. Potem przez 5 lat nie podjął żadnego realnego działania – twierdzi poseł M. Wojtkiewicz. – Komorowski to człowiek niewiarygodny. Pięć lat jego prezydentury to brak aktywności i zależność od PO. Prezydentura Komorowskiego pokazała, że kandydat PO nie dotrzymuje danego Polakom słowa.

Według posła Wojtkiewicza prezydent Komorowski zgodził się również na podniesienie podatków. Podpisał między innymi ustawę podwyższającą podatek VAT do 23 procent. To uderzyło przede wszystkim w najbiedniejszych. Dane pokazują, że jedna trzecia Polaków jest w takiej sytuacji, że nie jest w stanie wykupić leków. Zgodził się na GMO czyli na dopuszczenie do obrotu roślin genetycznie modyfikowanych, na wyprzedaż majątku narodowego, na „zwijanie” Polski powiatowej…

Poseł poinformował, że od środy ruszy w TV nowa wersja spotu, a będzie w nim przypomnienie niespełnionych obietnic Bronisława Komorowskiego. Poinformował też, że kandydat PiS Andrzej Duda cały czas prowadzi aktywną, otwartą kampanię. Spotyka się w całej Polsce z dziesiątkami tysięcy ludzi i przekonuje ich do swojego programu oraz swojej wizji prezydentury dialogu.