Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Nie rzucim koryta

Norwid o partiach w ówczesnych czasach napisał, że przekształcane są w koczowiska przypominając bandy plemienne. Dzisiaj PO i Nowoczesna w Sejmie utworzyli koczowisko i rozpalają ogień nienawiści, z którego dym okadza kłamstwem społeczeństwo poprzez swoje nośniki informacji.

Jak można zrozumieć tę wielką nienawiść tzw. warszawskich elit względem beneficjentów programu „Rodzina 500+”. Jak można mówić, że ten program to przekleństwo dla kraju. Jak widzę, przeżyć nie mogą tego, że np. matki w wielu małych podtarnowskich miejscowościach nie muszą już w wiejskich sklepikach brać na zeszyt chleba i mleka dla dzieci i nie muszą się już martwić skąd wziąć pieniądze na opłacenie rachunków. No, ale przecież oni stracili — nie mogą już choćby na koszt państwa zamawiać ośmiorniczek i drogich win w luksusowych restauracjach.

Przy okazji po raz kolejny wychodzi obłuda i prawdziwa twarz obecnej opozycji totalnej. Lider Nowoczesnej Ryszard Petru mówi, że sytuacja jest bardzo poważna. Twierdzi, że nie mogą opuścić Sejmu, bo więcej ich do niego nie wpuszczą, a po chwili oglądamy filmik jak leci wypoczywać na plażę do Portugalii. Dziwne, że nie bał się, że go nie wpuszczą do kraju.

Lider KOD Mateusz Kijowski za bardzo istotne dla obrony demokracji uznał przelewanie na konto swoje i swojej żony pieniędzy z publicznych zbiórek właśnie na obronę demokracji. Groteska. Owszem, ale tego wszystkiego nie można bagatelizować. Potężne grupy interesów, które zrodziły się z okradania uczciwie pracujących Polaków, nie dadzą tak łatwo za wygraną. Celem jest doprowadzenie do sytuacji kryzysowej i bardzo niebezpiecznej sytuacji, która ma doprowadzić do krwawego Polskiego Majdanu, bo oni przyjęli zasadę „nie rzucim koryta”! Przy pomocy zagranicznych (głównie niemieckich) mediów bardzo daleko są w stanie się posunąć by… odzyskać dojną ojczyznę.

Zakończę dzisiejszy felieton cytatem z Norwida: „Głosem narodu jest harmonia czysta, mieczem – jedność i zgoda, celem – prawda.”

Michał Wojtkiewicz