Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Musical MAMMA MIA i krótki spacer po Warszawie

Długo oczekiwany wyjazd do teatru Roma do Warszawy na spektakl MAMMA MIA został zrealizowany 21 kwietnia 2015 roku.

Krąg Rodzin, wraz z wieloma sympatykami, wczesnym rankiem wyruszył do stolicy, aby w ciągu dnia zwiedzić wybrane i ciekawe miejsca, a wieczorem obejrzeć wspaniały musical w Teatrze Roma pt. „MAMMA MIA”. Nasz pobyt w Warszawie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią na ul. Karolkowej u redemptorystów. Następnie zatrzymaliśmy się na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki. Przespacerowaliśmy wokół obiektu, a następnie wyjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, by móc podziwiać z 30. piętra piękno naszej stolicy — to był konkretny czas podarowany nam w ten słoneczny dzień. Trzeba przyznać, że aura nam sprzyjała i widoczność z tarasu widokowego na Warszawę była bardzo dobra.

Jak to bywa w życiu, by móc funkcjonować, trzeba też się pożywić, więc i my udaliśmy się do restauracji na obiad, położonej w sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się spacerkiem pod Parlament Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie oczekiwał na nas poseł Michał Wojtkiewicz, który ustalił nam godzinę wejścia do Parlamentu i oprowadził po całym obiekcie sejmowym. Mieliśmy okazję być na sali obrad Sejmu i usiąść przy stołach, gdzie zasiadają nasi parlamentarzyści, pracując w komisjach sejmowych. Kiedy to my zasiedliśmy na miejscu posłów, odbyliśmy posiedzenie „komisji wycieczkowej”. Poprowadził ją nasz poseł, a my mogliśmy zadawać pytania, prowadzić dysputy i słuchać odpowiedzi. Spacer po Parlamencie zakończyliśmy pod drzwiami Senatu. I tu pragniemy podziękować panu posłowi Michałowi Wojtkiewiczowi — za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

Wieczorem zebraliśmy się w Teatrze Roma, by móc obejrzeć, jak się później okazało, wspaniałe widowisko. Musical MAMMA MIA to światowy fenomen teatralny i wielki sukces musicalowej sceny. MAMMA MIA! zawiera wszystkie najbardziej znane i lubiane, nieśmiertelne przeboje zespołu ABBA, śpiewane po polsku, zgrabnie wplecione we wzruszającą i zabawną fabułę: dwudziestoletnia Sophie, próbująca się dowiedzieć, kto jest jej ojcem, ożywia przeszłość Donny, swojej samotnej, młodej mamy – wszystko w pięknej scenerii urokliwej greckiej wysepki! Po prostu miłość, morze i słońce! To romantyczna komedia, której urokowi uległo już kilkadziesiąt milionów ludzi, a my dołączyliśmy do nich tego wieczoru.

Myślę, że nikogo z obecnych na tym wyjeździe nie trzeba było przekonywać, że od czasu do czasu warto wyjechać poza swoje miejsce zamieszkania, by móc chociaż przez jeden dzień „pooddychać powietrzem”, którym inni z dobrym skutkiem oddychają przez wiele lat, do czego zachęcam tych, którzy mają wątpliwości.

Grażyna Karaś