Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Józef Wzorek kandydatem PiS na burmistrza Tuchowa

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swojego kandydata na burmistrza Tuchowa. Jest nim Józef Wzorek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuchowie, który z tuchowską gminą związany jest od urodzenia.

Józef Wzorek ma 55 lat. Jest żonaty, ma troje dzieci. Posiada wyższe wykształcenie techniczne. Obecnie jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Zna bardzo dobrze wszystkie miejscowości tuchowskiej gminy i problemy jej mieszkańców, gdyż przez dwie kadencje był radnym Rady Miejskiej w Tuchowie – najpierw pełnił funkcję członka zarządu, a za drugim razem był wiceprzewodniczącym gminnego samorządu. Był czynnym piłkarzem, od lat angażuje się w różne działania na rzecz środowiska lokalnego.

Uważam, że w naszej tuchowskiej wspólnocie znajduje się olbrzymi potencjał, lecz nie wykorzystujemy wszystkich szans, które wynikają z obecnej sytuacji politycznej, społecznej i gospodarczej naszego kraju – twierdzi kandydat PiS na burmistrza Tuchowa. — Pieniądze są i mogłoby spływać ich jeszcze więcej do tuchowskiej gminy, ale brak jest projektów i wniosków składanych w ministerstwach czy innych instytucjach. Potrzeba tutaj znacznie aktywniejszej polityki ze strony władz gminy. Potrzeba bardziej dynamicznych działań i większego zaangażowania.

Józef Wzorek twierdzi, że widzi potrzebę zrobienia przede wszystkim czegoś dla młodych ludzi, aby mogli na miejscu znaleźć interesującą pracę, mogli spełniać swoje marzenia. Aby po jego wyborczym zwycięstwie młodzi ludzie nie mogli już mówić, że w Tuchowie i okolicznych miejscowościach niewiele się dzieje, że nie ma dla nich żadnej oferty.

Chce podejmować działania o charakterze gospodarczym i inwestycyjnym, ale też sprawić, aby tuchowska gmina była aktywną gminą. Proponuje powstanie w każdej miejscowości wielofunkcyjnego boiska oraz otwartej strefy aktywności, z której wszyscy mogliby bezpłatnie korzystać. Szereg propozycji zamierza również przedstawić dla rodzin, młodych i seniorów.