Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Jaki będzie 2018 rok? I co nas czeka w niedalekiej przyszłości…

Polska ma do pokonania nowy dystans w rozwoju. Motorami wzrostu nie będą już tylko popyt konsumpcyjny i eksport. Mocnym wkładem będą inwestycje. Polska gospodarka musi być nowoczesna, należy inwestować przede wszystkim w rozwój nauki. Jest takie porzekadło powszechnie znane: „Dlaczego jesteś biedny – boś głupi…”

Pieniądz rządzi światem, więc ten, kto go drukuje, ten dyktuje warunki rozwoju danego państwa. W Unii Europejskiej o drukowaniu euro decyduje bank centralny. O tym, jak wygląda demokracja pieniężna Unii Europejskiej w praktyce przekonali się w ostatnich latach Grecy. Ten, kto kontroluje przepływ pieniądza, ten kontroluje rządzących.

Przez ostatnie dwa lata kreowaliśmy własną politykę gospodarczą i dlatego dzisiaj jest wściekły atak Komisji Europejskiej na obecny rząd. Ich celem jest odsunięcie PiS-u od władzy. Szuka się różnych przyczyn (sądy, korniki w Puszczy Białowieskiej, kopalnie węgla, elektrownie), każdy pretekst jest dobry, by destabilizować rząd. Narzędziem do tych działań jest totalna opozycja i inne ośrodki opłacane przez banksterów.

Z pewnością obecnie będzie bardzo duży nacisk propagandowy na to, by jak najszybciej Polska weszła w strefę euro. Dużym wyzwaniem dla Polski będzie stworzenie i realizacja programu Via Carpatia. Dla Niemiec ten program jest nie do przyjęcia, bo narusza istotne interesy osi Berlin – Moskwa.

Mimo tych trudności, własna polityka rządu i odmowa przystąpienia do strefy euro dają nam możliwość szybszego wzrostu gospodarczego w 2018 roku. Bardzo istotna jest także redukcja zadłużenia, która wyrywa nas z dyktatu banksterów. Jeżeli wszystkie pomyślne prognozy na 2018 rok się spełnią to dokonamy skoku w rozwoju gospodarki w stylu Kamila Stocha na Turnieju Czterech Skoczni!