Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

III Bieg Burzyński im. prof. Jana Sajdaka z REGATTA

W sobotę 11 czerwca 2016 w Burzynie odbył się III Bieg Burzyński im. prof. Jana Sajdaka z REGATTA. Podczas święta biegania w dolinie rzeki Białej stawiło się blisko 400 biegaczy z różnych stron Polski (m.in. Warszawa, Rzeszów, Tarnów, Zakopane, Wrocław, Kraków, Nowy Sącz i inni) startujących na kilku dystansach.

Zawody rozpoczęły się od biegów dla dzieci, rozgrywanych na stadionie sportowym, które rywalizowały na 4 dystansach (przedszkolaki, sz. podstawowe kl. 1–3, sz. podstawowe kl. 4–6, gimnazjum 1–3). Na mecie czekały na nich medale, słodycze oraz dyplomy. Najlepsi wśród dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe.

Dla dorosłych był przygotowany dystans 10 km w urozmaiconym terenie, w przepięknej scenerii u podnóża pasma góry Brzanki oraz Doliny rzeki Białej. Na starcie stawiło się 220 zawodników. Każdy z zawodników otrzymał oryginalny pakiet startowy, w którym był okolicznościowy wieszak na medale, sól regeneracyjna „Salco” oraz torba bawełniana.

Wśród wszystkich najszybszy okazał się Grzegorz Czyż z Bogumiłowic z czasem 35 min. 33 sek. (zwycięzca zeszłorocznej edycji biegu w Burzynie), 2 miejsce zajął zawodnik miejscowego klubu LKS Burzyn – Robert Makowiec, a miejsce trzecie wywalczył Robert Pasieczny z Gorzyc. Wśród kobiet triumfowała Lenka Wagner z Bobowej, a tuż za nią na metę wpadła zawodniczka LKS Burzyn – Joanna Wójcik, miejsce trzecie przypadło Monice Smutek z Nowej Jastrząbki.

Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny, a dla tych najbardziej zmęczonych czekała strefa relaksu, gdzie można było skorzystać z darmowego masażu.

Najlepsi zawodnicy klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych otrzymali Vouchery do sklepów REGATTA oraz nagrody rzeczowe. Po dekoracji odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników biegu.

Tego dnia na polanie startowej na biegaczy i ich rodziny czekały również inne atrakcje m.in. specjalna strefa zabaw dla dzieci, gdzie można było znaleźć m.in. ściankę wspinaczkową, kule wodne oraz inne atrakcje.

Ponadto w ramach mini igrzysk sportowych dla dzieci i młodzieży odbywały się różne konkurencje sportowe, w których każdy otrzymywał drobny upominek. Wydarzenie było zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolski, programu Regatta RUSZ SIĘ, Gminie Tuchów i lokalnych przedsiębiorców. Organizatorzy dziękują wszystkim ludziom dobrej woli oraz wolontariuszom i już dziś zapraszają na 4 edycję biegu w 2017 roku.

Pełne wyniki z biegu głównego na 10 km są dostępne na stronie http://www.kepasport.pl/wyniki/.