Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Do Brukseli marsz…

Edward Czesak zainaugurował w Tarnowie swoją kampanię w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wiceprezes Zarządu Głównego PiS Beata Szydło, poseł Michał Wojtkiewicz i szef miejskich struktur Kazimierz Koprowski, którzy poparli tę kandydaturę.

– Edward Czesak to doświadczony polityk, od wielu lat funkcjonujący zarówno w lokalnej, jak też ogólnopolskiej polityce. Wie jak funkcjonuje gospodarka, wie czego potrzebuje ziemia tarnowska – zachwalała „dziesiątkę” na liście PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim Beata Szydło. – Gdyby znalazł się w europarlamencie to byłaby wielka szansa dla tego regionu. Głos z Tarnowa byłby słyszany wówczas w całej Unii Europejskiej.

B. Szydło przekonywała, że nie warto oddawać głosu na małe partie, bo będą to po prostu głosy stracone. Zyska na tym tylko PO i lewica. Jej zdaniem ważne jest, by do PE weszli także kandydaci z mniejszych ośrodków, bo PiS zależy na równomiernym rozwoju całego kraju.

– Nasz człowiek, z naszego regionu musi wygrać – twierdził poseł Michał Wojtkiewicz. – Edward Czesak jest bardzo dobrze przygotowany do sprawowania mandatu europosła.

Kazimierz Koprowski przekonywał, że sukces jest w zasięgu ręki, a wygrana Edwarda Czesaka może być początkiem pozytywnych zmian w Tarnowie i Małopolsce.