Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Bądźmy razem!

Przez ostatnie lata zapomnieliśmy o tym, że trzeba uczyć się historii i pielęgnować wiedzę o przeszłości naszego narodu. Lekcje historii za czasów rządów PO w szkołach ponadgimnazjalnych były ograniczane, a patriotyzm propagowano jako przejaw nacjonalizmu.

Dzisiaj w 100-lecie odzyskania niepodległości przyszedł czas krzewienia pamięci o historii Polski oraz o naszej drodze do wolności. Przez Polskę przechodzi fala pięknych uroczystości patriotycznych, przykładem są dwa koncerty poświęcone pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Koszycach Wielkich i w Lusławicach. W organizację zaangażowały się władze samorządowe powiatu, gminy Tarnów i Zakliczyn, nauczyciele oraz młodzież. Niestety podczas pięknego koncertu ku czci „Żołnierzy Wyklętych” w Koszycach Wielkich była próba zakłócenia tej patriotycznej uroczystości. Zachodzi pytanie, czy to był tylko przypadek? Czy przypadkowe są wypowiedzi polityków PO, którzy w tym roku jubileuszowym szkalują imię Polski na arenie międzynarodowej?

Nadchodzi wiosna, wszystko budzi się do życia. My także musimy się „obudzić”. Szczególnie dzisiaj potrzeba nam jedności wobec zmasowanego ataku medialnego z różnych stron na Polskę. To czas, aby przeżyć ten rok wyjątkowo, pokazując jedność naszego narodu. O wolność musimy walczyć każdego dnia, bo wolność nie jest dana nam na zawsze. Mówił o tym nasz Święty Jan Paweł II.

„Naród bez pamięci nie ma prawa do przyszłości, ani do bytu teraźniejszego”.

Michał Wojtkiewicz