Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

Ale jaja, jak berety!

W polityce, jak widać i słychać, nie ma wakacji. Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna miał właścicielowi marketów Biedronka wręczyć Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi. To nie żarty wakacyjne. Wszyscy zastanawiają się, czym zasłużył na takie odznaczenie? Podobno wyprowadzaniem pieniędzy z Polski, złym traktowaniem polskich pracowników i doprowadzeniem do bankructwa wielu lokalnych sklepików. Mało tego, Pani Premier Ewa Kopacz jeszcze promuje Biedronkę. To są już jaja jak berety! Przyspieszenia dostał także były już prezydent Bronisław Komorowski. Nie czekając na 15 sierpnia – dzień Święta Wojska Polskiego – mianuje na stopnie generalskie „zasłużonych” wojskowych, a jednego mianował nawet ze stopniem porucznika. Kasa w Pałacu Prezydenckim też została posprzątana…

W podróżach są wszystkie partie łącznie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą, który odwiedził Dąbrowę Tarnowską. Dotrzymał słowa. Wprawdzie miał być przed wyborami, ale zaskoczył wszystkich i przyjechał już jako Prezydent. To była bardzo miła niespodzianka dla mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej, którzy bardzo licznie i spontanicznie przywitali Pana Prezydenta.

Niespodzianką wakacyjną było też poświęcenie autobusu Zjednoczonej Lewicy. Podobno skutecznie odstraszono demony i nie wsiądą już do tego autobusu Szczuka, Palikot, Senyszyn… A na lokalnym rynku, aby pozbyć się niesfornych posłów Prawa i Sprawiedliwości, burmistrz Ryglic na wszelki wypadek nie zaprasza nas na uroczystości dożynkowe. Dlatego za pośrednictwem lokalnej prasy przekazujemy wszystkim rolnikom z gmin – do których nie zapraszają nas lokalne władze PO – życzenia owocnych zbiorów i podziękowania za trud pracy na roli.