Michał Wojtkiewicz

Michał Wojtkiewicz

Prawdziwym wrogiem drapieżnego kapitalizmu,
a zarazem największym sprzymierzeńcem
człowieczeństwa, jest samowykształcona jednostka,
która jest oczytana, błyskotliwa, cierpliwa i ma oczy
szeroko otwarte.

 

„Wawel” wyprowadza się z ul. Krakowskiej

Niedawno pisałem, że Zakłady Mechaniczne stają się prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem zbrojeniowym i Tarnów prawdopodobnie będzie gazową stolicą Polski, o co jako parlamentarzyści PiS mocno zabiegamy. Redagując ten felieton tak sobie myślałem, jak dobrze byłoby, gdybyśmy jeszcze jako sojusznika mieli Prezydenta Tarnowa.

Cóż z tego, że po ostatnich wyborach parlamentarnych Tarnów wreszcie jest zauważany w Warszawie, skoro wskutek fatalnej polityki władz lokalnych, miasto notuje kolejne straty. Właśnie dowiedziałem się, że z Tarnowa wyprowadza się sklep firmowy „Wawelu”. Zlokalizowany jest w ścisłym centrum, przy reprezentacyjnej kiedyś ul. Krakowskiej. Od lat wzrok przechodniów przyciągała wystawa wyrobów cukierniczych w przepięknych polskich opakowaniach oraz kusił fantastyczny zapach gorącej czekolady. Takich sklepów firmowych najstarszej fabryki cukierniczej w Polsce jest zaledwie trzynaście.

Niestety, „Wawel” opuszcza centrum miasta podobnie jak wiele innych firm, bo w takich warunkach biznesu prowadzić się nie da. Nie można normalnie funkcjonować przy ciągle remontowanej i rozkopanej ul. Krakowskiej, a właśnie szykuje się kolejny remont remontów. Tym razem podobno z wymianą całej jezdni, a więc bardzo długi.

Na miejscu prezydenta Romana Ciepieli zrobiłbym wszystko, aby przekonać jednak właścicieli „Wawelu” do pozostania w Tarnowie. Wiem, że może to być trudne zadanie dla prezydenta PO skoro odpowiedzialnym za przygotowanie i początkowe nadzorowanie spartaczonego remontu Krakowskiej był prominentny działacz Platformy.

Zdaje się, że Tarnów przy takim zarządzaniu pozostanie pięknym miastem, ale tylko na przedwojennych fotografiach!

Michał Wojtkiewicz